kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Açık Köklü Ceviz Fidanları

açık köklü ceviz fidanı yeni sezon

2 yıl öncesinde tohum olarak toprakla buluşan fidanlarımız ilk yılında ismine doğru aşılanarak Tarım Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmıştır. Bandırma'nın Ömerli, Erikli ve Sahil Yenice'deki tesislerimizde yetişen fidanlarımız 2.yılında 2017 Kasım ay itibari ile yeni yerlerinde dikim için sökülmeye başlanacaktır.

Yeni sezon fidanlarımızda ön sipariş alımları devam etmektedir. Toplu alımlarda indirimlerimiz için bizimle iletişime geçiniz...

Çeşitlerimiz ; Chandler, Fernor, Fernette, Franquette, Pedro, Ronde, Şebin, Bilecik, Kaman 1 olup fidanların boyları yaşına oranlı 1 - 2,5 metre uzunluğundadır.

Fidanlarımızın aşılarında kullanılan gözler kendi damızlık anaç tesislerimizden alınarak aşılanmaktadır. Boyları 1 ve 2 metre aralığındaki açık köklü ceviz fidanı teslimatına kasım ayı itibari ile başlanacaktır. Bu tarihten önce gönderilen fidanlar dinlenme dönemine geçmediği için çoğu zaman tutmamaktadır. Bu yüzden lütfen fidan dikmek için kasım ayını bekliyeniz.

Ön sipariş ile istediğiniz boyda ve çeşitte fidan satın almak, Erken sipariş kampanyalarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

KAPIDAĞ FİDANCILIK -- CÜNEYT KURNAZ -- 0539 824 07 09

açık köklü ceviz fidanı

ÖNEMLİ UYARI!

Dikkat piyasada aşı çeşidi cinsi anacı yetişme yeri belli olmayan fidanlar yine bu sezonda da karşınıza çıkacaktır. Sizde BAHÇE KURMADAN ÖNCE mutlaka YUKARIDAKİ KRİTERLERİ sorunuz sorgulayınız.

Fidanın Cenneti Bandırma Sahil Yenice Köyü'dür.

1980 li yıllardan günümüze biz köy halkı olarak sadece aşılı ceviz fidanı üretip satmaktayız. Köy olarak sahip olduğumuz üretim tesislerimiz ile ülkemizde pazarın yüzde 85'ini karşılamaktayız. Babadan oğula dededen toruna tek meslek halinde sektörde sahip olduğumuz deneyim ve tecrübeler sizlere iyi ürünü, en uygun fiyata satmamız olanağını sunmaktadır.

Firmamız Kapıdağ Fidancılık olarak tüm resmi prosedürlerimizi yerine getirerek sektörümüzün doğru bir şekilde büyümesine katkıda bulunmak için çalışmaktayız. 

Fidan Sipariş Verirken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Fidanın yaş ve boy orantısını mutlaka satın almadan önce sorunuz.
  • Fidanların dinlenme zamanı ülkemizin iklim şartlarından kasım ayında başlamaktadır. Bu sebeple ürünlerimizin satışı da yapraklarını kasım ayı itibari ile dökmesinden dolayı bu zaman süresinde yapılmaktadır. Bu tarihten önce lütfen dikim yapmayınız.
  • Zamanı gelmeden sökülen fidanların yeni yetişme sahalarında tutmadığı ve birçok yetiştiricinin bu durumda yanlış bilgilendirilerek mağdur edildiği devamlı duyulmaktadır. Bu yüzden Yukarıdaki zaman faktörünü dikkate almanızı öneririz.
  • Satın aldığınız fidanların sertifikalı olmasına dikkat ediniz. Açık köklü fidanlarda 10 adete 1 adet sertifika Tarım Bakanlığı tarafından verilmektedir.
  • Sipariş öncesi mutlaka sözleşme yapınız ve sözleşmede fidanın çeşidinin ismine doğru olarak yazılıp yazılmadığına dikkat ediniz.
  • Kasım-Şubat aylarında açık köklü, yılın 12 ayı ise tüplü ceviz fidanı dikilir.Kargo maliyeti daha düşük olduğu için açık köklü fidan öneriyoruz.

En Çok Dikim Yaptığımız Şehirler;

Ülkemizin batı bölgelerinde chandler gönderdiğimiz illerin başında Bursa, Denizli, Isparta, Eskişehir,Kocaeli ve Ankara gelmektedir. Doğu bölgelerimizdeki referanslarımız arasında Fernor cinsi fidan satın alan iller Iğdır, Ağrı, Kars, Van, Bitlis, Şırnak yer almaktadır.

Unutmayalım ki... Ülkemizin dört bir yanı ceviz yetiştiriciliği için çok uygundur.

Dikim Sonrası;

Cevizde toprak ve gübre seçimi çok önemlidir. dikim sonrası Sulama yaparken bunlara dikkat edin

ceviz fidanı tarlası

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim

160436
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
122
440
1986
144826
10682
14781
160436

IP: 54.161.108.158
2017-11-23 02:03:36