SİPARİŞ HATTI 0539 824 07 09

Arrow up
Arrow down

kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Ceviz Fidanı Fiyatları

acik koklu ceviz fidani fiyatlari

Ceviz fidanı fiyatları belirlenmesinde en önemli unsur şüphesiz fidanın kalitesi ve çeşidinin ismine doğru aşılanması olup çeşidin türüdür.

Ceviz yetiştiriciliğinde aşılı ceviz fidanı çeşit seçimi oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ceviz fidanları çeşitlerine göre farklı özelliklerde olmaktadır.
Ceviz fidanı çeşidine göre ceviz fidanı fiyatları da değişmektedir.

Yerli ve yabancı ceviz fidanı çeşitlerinde fiyatlar fark etmektedir. Açık köklü ve tüplü ceviz fidanları da farklı fiyatlarda olmaktadır. Ceviz fidanı seçerken arazi ve iklim koşulları iyi değerlendirilmeli ve kaliteli ceviz fidanları tercih edilmelidir. Ceviz fidanı seçerken sertifikalı ve aşılı ceviz fidanlarını seçmeye dikkat etmek gerekmektedir. Ceviz fidanı fiyatlarını belirleyen bir diğer etkende alınacak ceviz fidanı sayısıdır. Ceviz fidanı yetiştiriciliği çok iyi bir yatırım olabilir. Tabi doğru ceviz fidanı tercihi yapılır ve kurallara uygun bakım sağlanırsa.

Ceviz Fidanı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ceviz fidanı seçerken fiyat aralıklarına bakmanın yanında ceviz yetiştirilecek bölgenin ekolojik koşullarına göre seçim yapmak çok önemlidir. Ceviz fidanı çeşitlerinde Chandler ve Fernor ceviz fidanları öne çıkan ceviz fidanlarıdır. Bu ceviz fidanları farklı yüksekliklerde, farklı iklimlerde, farklı arazi koşullarında verimli olmaktadır.

Ceviz fidanlarının fiyatları özelliklerine göre değişmektedir. Hastalıklara karşı dayanıklı, çabuk verim alınabilen fidanların fiyatları daha farklı olmaktadır. Yerli fidanlar biraz daha uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Ceviz fidanı seçerken meyvesinin tüketim yoğunluğuna da dikkat etmek gerekir. Her yıl verim alınabilecek, dayanıklı, meyvesi bol, verimli ceviz fidanlarını tercih etmek gerekmektedir.

YENİ SEZON AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANLARI

(Kasım-Ocak Aylarında Dikilir)


YILIN 12 AYI DİKİLEN TÜPLÜ CEVİZ FİDANLARI

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim