SİPARİŞ HATTI 0539 824 07 09

Arrow up
Arrow down

kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Ceviz ve Sağlık

kalp ceviz beyin

Mucizevi besin ceviz, sağlık açısından pek çok yarar sağlar. Cevizin faydalarını sağlayabilmek için günde sadece 5 adet ceviz yemek yeterlidir. Üstelik salata içine bile doğranabilir. Ancak içindeki kalori ve yağ zenginliği nedeni ile daha fazla yememek gerekir.

Çeşitli vitamin ve mineralleri alabilmek için yenilecek olan birkaç ceviz bir sonraki öğüne kadar kişinin ihtiyacı olan yapı malzemelerini sağlamaktadır. Bu yapı malzemelerinin başında antioksidanlar, E vitamini, omega-3 yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitleri ve fenoller gelmektedir. 

Sağlık İçin Ceviz

cevizİçerik bakımından bu kadar yararlı olan ceviz pek çok hastalığa da iyi gelmekte ve destekleyici bir önlem olarak kabul edilebilmektedir. Cevizin içeriğindeki çoklu doymamış yağ asitleri, damar tıkanıklığı açısından hayati bir öneme sahiptir. Kişinin kendini tok hissetmesini sağlayarak kilo vermeye yardımcıdır.  Düzenli olarak ceviz yemek kalp sağlığını belirgin şekilde iyileştirir. Yaşlanmaya bağlı dejenerasyondan beyni korumak için de cevizi günlük beslenme programında mutlaka bulundurmalıdır. Kötü kolesterolü düşürür, stresin fiziksel etkilerinden vücudu korur, tırnakları güçlendirir, saçların daha parlak olmasını sağlar, cildi pürüssüzleştirir.

Ceviz Bahçesi Kurmak

Bu kadar yararlı bir gıdanın üretimi de biraz emek istemesine rağmen, oldukça güzel sonuçlar doğuran bir uğraştır. Bu nedenle çiftçilerin özellikle ceviz bahçeleri kurmak konusunda eğilimleri vardır. Çünkü ülkemizin her yerinde çeşitli tipteki ceviz ağaçları yetiştirmek konusunda hemen hemen hiç sıkıntı çıkarmamaktadır. Gerekli olan sadece ceviz tohumu ya da ceviz fidanı ve elbette bir parça tarladır.

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim

1302821
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
48
396
1287
1288910
5832
2970
1302821

IP: 3.236.112.70
2024-07-19 08:18:26