SİPARİŞ HATTI 0539 824 07 09

Arrow up
Arrow down

kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Ceviz Fidanı Çeşitleri (Yabancı)

Pedro ceviz fidanı zor bulunan Fernor ceviz fidanı gibi yüksek rakımlı bölgelere ekilen yabancı ceviz fidanı türüdür. Pedro ceviz fidanı özellikleri Kapıdağ Fidancılık web sitesinde.

Devamını oku...

Serr ceviz fidanı üretimi gerçekleşmeyen yabancı ceviz fidanı türüdür. Sitemizde bilgilendirme amaçlı yer almaktadır. Serr yerine sizlere ilk yılda meyve veren her iklime uygun CHANDLER CEVİZ FİDANI öneriyoruz.

Devamını oku...

Midland ceviz fidanı üretimi gerçekleşmeyen yabancı ceviz fidanı türüdür. Sitemizde bilgilendirme amaçlı yer almaktadır. Midland yerine sizlere ilk yılda meyve veren her iklime uygun CHANDLER CEVİZ FİDANI öneriyoruz.

Devamını oku...

Hartley ceviz fidanı üretimi gerçekleşmeyen yabancı ceviz fidanı türüdür. Sitemizde bilgilendirme amaçlı yer almaktadır. Hartley yerine sizlere ilk yılda meyve veren her iklime uygun CHANDLER CEVİZ FİDANI öneriyoruz.

Devamını oku...

Payne ceviz fidanı üretimi gerçekleşmeyen yabancı ceviz fidanı türüdür. Sitemizde bilgilendirme amaçlı yer almaktadır. Payne yerine sizlere ilk yılda meyve veren her iklime uygun ve yüksek rakımlara dikilebilen FERNOR CEVİZ FİDANI öneriyoruz.

Devamını oku...

Ronde ceviz fidanı üretimi gerçekleşmeyen tozlayıcı çeşit yabancı ceviz fidanı türüdür. Sitemizde bilgilendirme amaçlı yer almaktadır. Ronde yerine sizlere tozlayıcı cins FERNETTE CEVİZ FİDANI öneriyoruz.

Devamını oku...

Howard ceviz fidanı üretimi gerçekleşmeyen yabancı ceviz fidanı türüdür. Sitemizde bilgilendirme amaçlı yer almaktadır. Howard yerine sizlere ilk yılda meyve veren her iklime uygun CHANDLER CEVİZ FİDANI öneriyoruz.

Devamını oku...

cisco ceviz fidani

Cisco ceviz fidanı tozlayıcı olarak dikilmektedir. Pedro cevizinin melezi olup yan dal olarak meyve vermektedir. Geç çiçeklenen türün verimi çok olmadığı için tozlayıcı olarak kullanılır.

İlkbahar geç don olaylarından etkilenmez ve geç yapraklanır. Bakteriyel yanığa karşı dayanıklıdır. Ceviz türlerinden franguette ye benzer fakat daha irisidir. Kabuklu meyve ağırlığı ortalama 12 gramdır. Cisco ceviz fidanın kullanım alanı Chandler, pedro ve franguette tozlayıcısı olarak dikilmektedir. 0-1200 rakıma kadar dikilebilir. Açık köklü olarak satışa sunulan fidanlarımız kış aylarında dikilmektedir.

CHANDLER CEVİZ FİDANI

Chandler ceviz fidanı; (çetnır-cetnır) kısa sürede meyve vermesi, kolay temin edilmesi, meyve kalitesinin ticari değeri yüksek olması ve ağacının çok verimli bir yapıya sahip olmasından dolayı en çok talep gören yabancı ceviz fidanı cinsidir. Firmamızdan açık köklü olarak kış aylarında tüplü(torbalı) olarak ise yaz aylarında chandler ceviz fidanı sipariş verebilirsiniz.

Devamını oku...

FERNOR

Fernor ceviz fidanı Fransız menşeili yabancı ceviz fidanı cinsidir. 1800 rakıma kadar yüksek bölgelere dikilebilmesi fernor ceviz fidanını farklı kılan en önemli özelliğidir. 

Doğru tozlayıcısı fernette ile birlikte dikildiğinde olumlu sonuç alınır. Meyve kalitesi yüksektir.

Devamını oku...

FERNETTE CEVİZ FİDANI

Fernette; Fernor ceviz fidanın tozlayıcısı olarak dikilir. Özellikleri Fernor ile aynıdır. Fernettenin yanlız başına bahçe kurmak için dikimi tavsiye edilmez.

Devamını oku...

FRANQUETTE

Franquette ceviz fidanı Chandler ceviz fidanı çeşidinin  tozlayıcısı olarak dikilen kendide meyve veren Amerikan menşeili bir tozlayıcı ceviz fidanı cinsidir.

Devamını oku...

lara

Lara ceviz fidanı Fransız orjinli ülkemizde üretim ve satışı çok yapılmayan bir türdür. Biz Kapıdağ Fidancılık olarak Lara yerine ülkemizde de meyve kalitesi kanıtlanmış yüksek rakımlara dikilebien Fransız menşeili Fernor üretiyoruz.

Lara Ceviz Fidanı Özellikleri

Tür  : CEVİZ
Çeşit  LARA.
Orjini  : Fransa.
Diğer İsimleri  :  
Ağaç Özellikleri  :; Yarı Kuvvetli ve yarı yayvan,çok verimli.
Meyve İriliği  : Orta iri - iri arasındadır.
Meyve Şekli  : Ovaldir ve az prüzlüdür.
Meyve Kabuğu  : İncedir. Kabuk ile ceviz kolay ayrılır.
Meyve İçi  : İç rengi beyazdır. Kabuk - içrandımanı %45-50 dir.
Meyve Kalitesi  : Çok kalitelidir. Yaş ve kuru olarak tüketilebilir.
Depolama süresi : Çok uzun süre depolanabilir.
Çiçeklenme zamanı  : Geç çiçek açar.
Derim Zamanı  : Rakıma göre değişiklik gösterir.Eylül ayı içinde.
Tozlayıcıları  : Frenguette, Fernette.
Diğer özellikleri  : Dikimi rakıma göre değişiklik göstermekle birlikte 1000 rakım üstü yerlere dikilebilir.

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim

1302833
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
60
396
1299
1288910
5844
2970
1302833

IP: 3.236.112.70
2024-07-19 09:12:10