SİPARİŞ HATTI 0539 824 07 09

Arrow up
Arrow down

kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Yerli Ceviz Fidanları

En iyi ceviz fidanı hangisi?

En iyi ceviz fidanı hangisi diye arama yaptıysanız yerli çeşitler olan şebin, bilecik, kaman, yalova ceviz fidanı cinslerinin önünüze çıktığını göreceksiniz. Bunun sebebi yerli ceviz meyvesinin ithal cinsler olan chandler, fernor, fernette, franquette, howard, pedro gibi çeşitlere göre daha lezzetli ve maddi değerinin yüksek olmasıdır.

Ata cevizi olarak bilinen yerli çeşitlerimize ait fidanların üretimi son yıllarda geç meyve verdikleri sebebi ile durma noktasına gelmiştir. Bizde tarlalarımızda tozlayıcısı her yerde bulunan dikildiği yerde kolay adepte olan chandler ve fernor cinsi ceviz fidanı çeşitlerinin üretimine yoğunlaştık.

SEBIN

Şebin ceviz fidanı Yerli ceviz fidanı çeşitleri arasında meyve kalitesi yüksek bilecik ceviz fidanının tozlayıcısı olarak ekilir.

Devamını oku...

BILECIK

Bilecik ceviz fidanı meyve kalitesi yüksek olması ve yüksek rakımlara kolaylıkla ekilebilmesi ile birlikte çok talep gören yerli ceviz fidanı çeşitleri arasındadır.

Devamını oku...

KAMAN

Kaman 1 ceviz fidanı üzüm salkımı sıklığında kaliteli meyve vermesi sebebi ile yabancı cinslere rağmen varlığını koruyan yerli ceviz fidanıdır. Kaman 1 ceviz fidanının tozlayıcıları Kaman 2 ve 4 cinsleridir. Kaman 2 ve 4 cinslerinin özellikleri Kaman 1 ceviz fidanı ile aynıdır.

Devamını oku...

YALOVA

Yalova 1-3-4 Ceviz Fidanları ülkemizde isminden anlaşılacağı gibi sahil ekolojisine uygun ceviz fidanlarıdır. Yalova ceviz fidanlarının üretimi pek kalmamıştır. Siz yinede Yalova Ceviz fidanı satın almak istiyorsanız firmamızı arayıp stok durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yalova 3-4 ceviz fidanı özellikleri yalova 1 ile aynıdır.

Devamını oku...

Yavuz 1 ceviz fidanı üretimi olmayan yerli cins ceviz fidanları arasındadır. Yavuz yerine sizlere her iklime uygun aşılı ve sertifikalı yabancı cins olan ilk yılda meyve vermeye başlayan CHANDLER CEVİZ FİDANI dikmenizi öneririz.

Devamını oku...

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim

1173031
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
411
349
2468
1157475
9943
13076
1173031

IP: 3.239.59.31
2023-09-23 17:30:10