SİPARİŞ HATTI 0539 824 07 09

Arrow up
Arrow down

kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Bursa’nın Ceviz Fidanı Yetiştiriciliğindeki Konumu

chandler

Tüm dünyada en çok yetiştirilen meyve ağaçları içinde yer alan cevizin fidanının üretimi Bursa iline yakın Bandırma'da son yıllarda oldukça bilinçli ve modern şekilde yapılmaktadır. Yurt içine ve yurtdışına ceviz fidanı göndericiliği yapan Bandırma'da oldukça kaliteli, ülkemiz iklim ve toprak koşullarına uygun, çok kısa sürede meyve veren ceviz fidanları yetiştirilmektedir.

Ceviz yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi haline gelen bu ilimize yakın Bandırma ceviz yetiştiriciliği konusunda oldukça gelişmiş bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok ceviz yetiştiricisinin bulunduğu ilçede nüfusun yarısı tarımla büyük bir kısmında fidancılıkla uğraşır.

Bursa tarımsal üretimde çok önemli bir yere sahiptir. Gerek iklim koşulları gerek toprak yapısı Bursa’da pek çok ürünün yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Bursa Türkiye’nin pek çok yerine çilek, şeftali gibi ürünlerden büyük oranlarda sağlamaktadır ve son yıllarda artan bilinç ve tarımsal gelişmeler Bursa’nın ceviz yetiştiriciliğinden çok ceviz fidanlarını talep edeceğiniz pazarlama merkezi olarak karşımızı çıktığı gözlenmektedir. Bizde Kapıdağ Fidancılık olarak Bursa dahil tüm Türkiye'e aşılı ceviz fidanı gönderiyoruz.

Dikimden bir sene sonra meyve vermeye başlayan ceviz fidanı ile merak edilen soruları ve yanıtlarını sizlere açıkladığımız bu yazımızda aşılı ceviz fidanı, fidan anacı, fidan alınırken dikkat edilecek huşular üzerinde duracağız.

AŞILI CEVİZ FİDANININ AŞILANDIĞI KÖKÜN GÖVDE BAŞLANGICINDAN ANLAŞILIR.!

aşılı ceviz fidanları

Aşılı fidan ne demektir?

Verim ve kaliteyi arttırmak için seçilen çeşitler ile değişik toprak tiplerine dayanıklılık gösteren anaçların belirli yöntemlerle birleştirilmesine aşılama adı verilmektedir. Aşılama ceviz türlerinin kısa sürede çok daha kaliteli ve bol meyve vermesini sağlamaktadır.
Aşılama sonrasında aşılanan tür üzerindeki anaçla beraber ömür boyunca gelişir ve aşılı fidanlar pek ok farklı koşula karşı dayanıklılık gösterebilir.

TÜPLÜ CEVİZ FİDANLARIMIZIN AŞILANMASINA DAİR BİR GÖRSEL

aşılama
Fidan Anacı Nedir?
Aşılı fidanların kök bölgesindeki kaynak bitkiye anaç adı verilmektedir. Anaçların en büyük özelliği aşılanan türü ömür boyu taşımasıdır. Anaçlar aynı zamanda taşıdıkları çeşidin gelişimin ve verimini de olumlu yöne etkiler.

Anaçlar yabani meyvelerin toprağa ekilmesiyle elde edilen çöğürlerle veya klonlama yöntemi ile üretilmektedir.

Ceviz Fidanı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Fidanlar hastalıksız ve temiz olmalı, fidanlık sürecinde iyi bakım yapılmış olmalı, yeterli boy ve çapta olmalıdırlar.

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim

1295740
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
38
42
80
1284910
1721
16676
1295740

IP: 44.221.66.130
2024-06-18 18:32:36