SİPARİŞ HATTI 0539 824 07 09

Arrow up
Arrow down

kargo

    Siparişlerinizi aynı gün anlaşmalı kargoda şirketlerimize teslim ediyoruz.

Ceviz Fidanı Hibe Desteği

ceviz fidanı hibe desteği

Türkiye Cumhuriyeti, özellikle son 10 yıldır yerli tarım ürünlerini desteklemek amacı ile birçok hibe ve kredi programını yürürlüğe koymuş durumdadır. Bu hibe desteklerinden birisi de ceviz fidanı dikimi için hibe desteğidir.

Eylem planında, 2012 ile 2016 yılları arasında hedeflenen ceviz ağacı dikimi için, 5 milyon adet ceviz fidanı dikimi hedefi konmuştur.

Ceviz Fidanı Hibe Başvuruları Nerelere Yapılır?

Ceviz fidanı hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin, Tarım İl veya İlçe Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir. Tarım İl Müdürlüğü başvurularınızı projelendirmeniz gereklidir. Proje onay sürecinde, ceviz fidanı dikimi yapılacak olan arazide toprak analizi yapılır. Bu analiz çalışmasından sonra, ekim yapılacak olan arazinin büyüklüğü, cinsi, dikim aralığı, su ve elektriğe ulaşım gibi durumlar için kredilendirme çalışması yapılır.

Hibede Dönüm Başına Kredi Miktarı

Ceviz fidan dikimi için hibe destekleri, dönüm başına ortalama 1000 Türk Lirası civarındadır. Geri ödemeleri 15 yıl sonrası başlamaktadır. Ceviz fidanı hibe desteklemeleri ile ilgili geri ödemeler, projeniz için yapacağınız ödemeler karşılığında verilir. Bunun için, iş planınızı Tarım İl Müdürlüğü tarafından onaylanarak kabul görmesi gereklidir. Ödemeleri yapacağınız ödemelerin faturalarını kuruma teslim etmeniz durumunda yapılır.

Neden Ceviz Fidan Dikimi Hibe Desteği Veriliyor?

Türkiye’deki ceviz üretim miktarını arttırarak, ülkemizin ağaçlandırma faaliyetlerine katkıda bulunmak, katma değer bakımından yüksek oranlı meyve üretimi yapmak, kırsal alanlardaki ekonomik çeşitliliği arttırmak ve ülke insanımızın ekonomik refah seviyesini arttırmak. Dengeli ve düzenli beslenmede önemli bir yer işgal eden ceviz meyvesinin ucuzlayarak iç piyasada tüketimini arttırmak ve daha sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak.

Firmamız Kapıdağ Fidancılık aşılı ceviz fidanı üretimi ve satışı gerçekleştirmekte olup ceviz fidanı alımlarınızda hibeli satış destek programları için tüm başvurularınız için sizin adınıza belgeleri düzenlemektedir. Bizimle iletişime geçmeden ceviz fidanı siparişi vermeyin.

ceviz fidanları

badem fidanları


iletişim

1295751
Bugün :
Dün :
Bu Hafta :
Geçen Hafta :
Bu Ay :
Geçen Ay :
Tüm Zamanlar :
49
42
91
1284910
1732
16676
1295751

IP: 44.221.66.130
2024-06-18 19:26:43